Podporujeme děti v Jižní Americe

Umíme pomáhat

 

DŮM PRO OBČANY BEZ VLASTNÍHO BYTU

 

Adresa: U pily 706, 353 01 Mariánské Lázně
Telefon: 354 694 704
Mobil: 731 433 012
E-mail: jan.havel@dchp.charita.cz
Vedoucí: Ing. Jan Havel
návštěvní hodiny: denně 15.00 – 19.00 

 

Službu podporuje finančně město Mariánské Lázně. 

Mariánské Lázně_logo

Dům pro občany bez vlastního bytu je zařízení, které poskytuje přednostně možnost ubytování občanům Mariánských Lázní, kteří se z nejrůznějších příčin dostali do bytové nouze a nejsou schopni si prozatím svými silami zajistit vlastní ubytování. Podle naplněnosti je možné ubytovat i jedince z jiných míst. Kromě neplatičů z městských bytů jsou zde ubytováni i tělesně nebo duševně handicapovaní jedinci a bezdomovci, kteří jsou hlášení na městském úřadu. Objekt je majetkem města Mariánské Lázně, od roku 2009 ho provozuje Diecézní charita Plzeň. Kapacita ubytovny je devatenáct míst, naplněnost se pohybuje kolem sedmdesáti pěti procent. Ubytování se poskytuje na omezenou dobu, obvykle jeden rok.
V DOVB jsou ubytováni muži i ženy. Část ubytovaných je v předdůchodovém nebo důchodovém věku a možnosti řešení jejich bytové situace jsou velmi omezené, část ubytovaných je v ekonomicky aktivním věku; u některých z nich je možné do budoucna očekávat vyřešení bytového problému.
 
Ubytovna disponuje jedním jednolůžkovým pokojem, ostatní pokoje jsou dvoulůžkové. Diecézní charita vybavila pokoje vhodným nábytkem a lůžkovinami, byl instalován elektrický sporák a automatická pračka. K přípravě pokrmů slouží společná kuchyňka, sociální zařízení je oddělené pro muže a ženy. Na ubytovně je nutné dodržovat ubytovací řád, schválený Radou města Mariánské Lázně a Diecézní charitou Plzeň.