Missis 2013

Missis 2013

Jubilejní dvacátý ročník celostátní charitativní soutěže Missis 2013, do které se přihlásily více než čtyři tisíce maminek s ratolestmi, vyvrcholil finálovým večerem v mariánskolázeňském divadle. Titul Missis Čech 2013 zde vybojovala policistka Gabriela Lupínková s devítiletou dcerou Valerií z Hradce Králové. Šťastné mamince určitě Mariánské Lázně přirostly k srdci. Vždyť tady už v prvním ročníku před dvaceti lety s dcerou Anetou (nyní 24 let) vybojovala třetí místo.Na charitativní účely se vybralo za dvacet let soutěže 7 523 466 Kč.  Část výtěžku obdrží od pořadatele soutěže i Diecézní charita Plzeň na podporu svých projektů...celý článek

Rozhovor s vítězkou soutěže MISSIS 2013

Už jste se vyjádřila, že vás letos do soutěže vlastně přihlásila dcerka Valerie… Jak jste finále klání maminek prožívala před dvaceti lety a letos?

Zhruba tak před rokem Valerka zhlédla kazetu se záznamem prvního ročníku soutěže Missis 1994, a když zjistila, že tehdy soutěžila její starší sestra Aneta (nyní 24 let), chtěla si prohlédnout také výstřižky z novin z tehdejší doby. Poté jsem jí vyprávěla o této soutěži.Valinku vše zajímalo natolik, že si sama našla na internetu přihlášku a prosila mě, zda bych to s ní také zkusila. Já sama bych se rozhodně už podruhé nepřihlásila, nebýt jejího dlouhého přemlouvání.

Před dvaceti lety jsem se ze zvědavosti přihlásila sama. S podobnými soutěžemi jsem neměla žádné jiné zkušenosti. Se starší dcerou Anetou byla příprava poněkud jiná, bylo jí čerstvě pět let a vzhledem k věku se mi program zdál v té době náročnější na přípravu. Také jsme absolvovaly asi šest disciplín. Konkurenci a nevraživost s ostatními maminkami jsem si nepřipouštěla, neboť jak tehdy, tak i letos panovalo mezi námi příjemné ovzduší.

Slavila jste letos bouřlivě? Nebo to bylo před dvěma desítkami let větší?

V roce 1994 jsme se s dcerou Anetou umístily ve finále České republiky na třetím místě. Oslava byla tehdy z mého pohledu větší, což bylo pravděpodobně ovlivněno také tím, že šlo o první ročník, a soutěž tedy měla premiéru. Avšak i letošní oslava dvacátého ročníku soutěže byla krásná. Moc se nám líbil mimo jiného ohňostroj pořádaný při této příležitosti.

Z které ceny měla Valerie největší radost?

Na tuto otázku mi Valerie odpověděla, že radost měla úplně ze všech dárků. Největší radost měla z toho, že jsem jí umožnila se přihlásit spolu se mnou do soutěže, a tak se jí splnil sen být v televizi.

Pochlubíte se, kdo vás v soutěži nejvíce podporoval?

V průběhu příprav na soutěž i v soutěži samotné nás nejvíce podporoval můj manžel Petr svým trpělivým a laskavým přístupem. Vydatně nám pomáhala také starší dcera Aneta, rodiče a nejbližší známí.

Úspěch, který jsme neočekávaly, byl dárkem a odměnou za vynaloženou snahu k manželovým narozeninám, které oslavoval právě v den konání 20. ročníku soutěže Missis.

Zdroj: Chebský deník

Foto:  Vladimír Kučera/Deník