NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA

NÁRODNÍ POTRAVINOVÁ SBÍRKA

Zaměstnanci a dobrovolníci Diecézní charity Plzeň se zúčastnili Národní potravinové sbírky, která proběhla v sobotu 11. listopadu. V obchodním domě TESCO se podařilo shromáždit díky darům od zákazníků celkem 1 223 kg trvanlivých potravin a 90 kg drogistického zboží. 

 

Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnostArmády spásy,  NADĚJÍČeské federace potravinových bank a Charity Česká republika

O co nám jde?  

Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jídla, a zároveň upozornit na to, v jaké míře jídlem plýtváme. Hlad totiž není bohužel ani u nás abstraktní pojem – podle kvalifikovaných odhadů žije u nás na hranici chudoby nebo sociálního vyloučení téměř 1,5 milionu lidí. Z posledních průzkumů agentury Ipsos také vyplývá, že až 40 % Čechů vyhodí jídlo několikrát do měsíce, za rok je to v průměru na osobu 115 kg, tedy v přepočtu až 20000 Kč.

Distribuce potřebným

Zboží ze sbírky v TESCU je uloženo ve skladu Potravinové banky Plzeň a postupně se distribuuje na další místa v Plzeňském kraji podle potřebnosti sociálně slabších občanů.

Více o Potravinové bance Plzeň zde: http://www.dchp.cz/aktuality/potravinova-banka-plzen/

 

IMG_1777IMG_1779IMG_1783Potravinová sbírka 2015 820