Oblastní charita Rokycany obdržela dar od českých vojáků z mise v Afghánistánu

Oblastní charita Rokycany obdržela dar od českých vojáků z mise v Afghánistánu

Finanční dar ve výši 50 000 Kč z dobrovolných příspěvků našich vojáků v Afghánistánu poskytlo Oblastní charitě Rokycany 18. úkolové uskupení Armády ČR z mise Resolute Support. Peníze budou použity na nákup otočné a výsuvné sedačky pro spolujezdce ve vozidle, které charita využívá pro převážení Jakuba, handicapovaného klienta Denního stacionáře Pohodička v Rokycanech.

Sedačka Jakubovi výrazně usnadní nastupování a vystupování z auta. V současnosti mu při tom musí pomáhat další dvě pracovnice stacionáře a nástup a výstup z vozidla je náročný jak pro ně, tak pro Jakuba. S technickým řešením otočné a výsuvné sedačky, ale také se zaměstnanci a klienty Pohodičky se přijeli osobně seznámit velitel 18. úkolového uskupení AČR František Vilím a nadpraporčík Lubomír Volný.

Vojákům z 18. úkolového uskupení Armády ČR upřímně děkujeme.

 

IMG_6081

Foto 1: Alena Drlíková, ředitelka Denního stacionáře Pohodička, seznamuje vojáky prostřednictvím fotoalba s Jakubem a problémy při využívání automobilu k jeho převozu. V popředí velitel 18. úkolového uskupení AČR František Vilím. Jakub se z důvodu nemoci nemohl setkání s vojáky zúčastnit.   

IMG_6092
IMG_6099
Foto 2 a 3: Vojáci na návštěvě ve firmě pana Jenčovského v Plzni, kde se seznámili s technickým řešením otočné a výsuvné sedačky.
 
 
IMG_6102

Foto 4: Vojáci s paní Marií Duškovou, vedoucí služby v Denním stacionáři Pohodička.

IMG_7066

Foto 5: Společná fotografie vojáků s klienty a zaměstnanci Denního stacionáře Pohodička v Rokycanech při předávání šeku. (Fotil Václav Havránek)