Pomáháme krajanům z Ukrajiny

Krajané se už zabydlují v Chebu
Z válkou zmítané Ukrajiny přišlo v loňském roce do České republiky několik rodin s českými kořeny. Čtyři z nich přitom našly nový domov v Chebu. V závěru ledna dorazily do našeho města ze zařízení v Červené nad Vltavou, kde strávily předchozí měsíce. S sebou si většinou přivezly pouze pár tašek, kam se vešel veškerý majetek,který jim zbyl.

„Konečně normální dům,“ řekl po příjezdu ke svému novému domovu s úsměvem na rtech Viacheslav Samek.


Vše začalo na jaře loňského roku, kdy vedení města zareagovalo na výzvu Ministerstva vnitra a nabídlo našim krajanům z Ukrajiny pomoc. „Nyní už krajané žijí ve svých nových bytech. Pomohli jsme jim s přihlášením dětí do škol nebo při hledání zaměstnání. Zkontaktovali jsme je s několika firmami, které hledají pracovníky.

Chceme, aby se co nejdříve začlenili do běžného života v našem městě. I podle jejich reakcí to vypadá, že se nám to daří a že brzy zapomenou na útrapy, které prožili,“ řekl starosta Petr Navrátil. Novým obyvatelům našeho města podalo pomocnou ruku také chebské Středisko sociální rehabilitace Diecézní charity Plzeň, jehož pracovníci pomohli například se stěhováním, případně zajištěním základního nábytku a vybavení.

Článek i foto převzaty z Radničních listů města Cheb