Pomoc Terénní krizové služby DCHP při evakuaci osob

Pomoc Terénní krizové služby DCHP při evakuaci osob

Ve středu 29. 05. 2019 se v odpoledních hodinách oddělení krizového řízení Magistrátu města Plzně obrátilo na Terénní krizovou službu Diecézní charity Plzeň s žádostí o spolupráci při zajištění evakuovaných osob z městské části Plzeň – Skvrňany. Evakuaci odstartoval nález nevybuchlé pumy z druhé světové války na atletickém stadionu. K odchodu byli vyzváni lidé v okruhu jednoho kilometru. Celkem se evakuace dotkla přibližně 20 000 obyvatel.

 

U události zasahovali všechny složky IZS a město Plzeň zřídilo celkem pět evakuačních míst, mezi kterými bylo nově i DEPO 2015, kam přijely dva plné autobusy osob, které potřebovaly zajistit.

Právě do DEPA 2015 se vydal tým Terénní krizové služby, který na místě osoby psychicky podpořil a poskytl jim humanitární pomoc z Potravinové banky Plzeň a Humanitárního skladu Diecézní charity Plzeň.

Kolem osmé hodiny večerní došlo k úspěšné deaktivaci nalezené munice a evakuovaní se tak mohli vrátit do svých domovů.

Pracovníci Terénní krizové služby děkují za důvěru krizovému řízení Magistrátu města Plzně, týmu DEPO 2015 za skvělou spolupráci a organizaci a pracovníkům Potravinové banky, kteří s ochotou a nasazením připravili dostatek potravinové pomoci.

 

Záběry z prostor DEPA 2015:

 

IMG_5496

IMG_5499