Ředitel DCHP Jiří Lodr se zúčastnil debaty o situaci sociálních služeb na rádiu Proglas

Ředitel DCHP Jiří Lodr se zúčastnil debaty o situaci sociálních služeb na rádiu Proglas

Hosté pořadu Všimli jsme si, jimiž byli dále teolog Jindřich Šrajer, vedoucí Pracovní skupiny České biskupské konference pro sociální otázky, a David Pospíšil, ředitel odboru sociálních služeb, sociální práce a sociálního bydlení na MPSV, se vyjadřovali například k řešení dofinancování sociálních služeb v r. 2019, které přednesly ministryně Maláčová a Schillerová.

Debata měla však také další rozměry. Diskutující se věnovali úloze církve a neziskových organizací v poskytování sociálních služeb, aspektu osobní angažovanosti, dobrovolnosti, prestiži práce v sociální službě, ale i budoucnosti sociálních služeb v naší společnosti.

N otázku: „Čím by se mělo řídit uvažování o budoucnosti sociálních služeb?“ odpověděl Jiří Lodr: „Přeji si, abychom si více naslouchali. (…) Když dojde ke konsenzu, většímu naslouchání a pochopení situace vzájemně a s trendy, které jsou před námi, tak bude všem dobře.“

Celý záznam rozhovoru v pořadu Všimli jsme si, který odvysílalo rádio Proglas v premiéře v pátek 14. června od 9.00, je k dispozici zde: