Tříkrálová tramvaj

Tříkrálová tramvaj

6. ledna vyjede opět do plzeňských ulic Tříkrálová tramvaj. Historický vůz z roku 1956 plný koledníků a hudebníků bude zdarma vozit Plzeňany, kteří cestou mohou dobrovolně přispět do tříkrálových kasiček.

Tramvaj bude jezdit po linkách 2 a 4 podle speciálního jízdního řádu v době od 9:00 do 18:00. Kromě netradiční jízdy historickým vozem se můžete těšit na rozmanitý hudební program i známé plzeňské osobnosti.

A pozor: S potěšením oznamujeme, že 6. ledna zavítají do Plzně exkluzivně Tři králové v pozměněném složení než bývá obvyklé K+M+B. Tentokráte se na své pouti do Betléma zastaví B(biskup)+P(primátor)+H(hejtman).

Tři králové vyrazí z plzeňské radnice krátce před 11 hod, přemístí se do prostoru U Zvonu, kde bude přistavena Tříkrálová tramvaj. V místě už bude připraven sbor Mikulášského gymnázia, který bude zpívat cca do 11.25. Protože jsou hlášeny mrazy v posledních letech neobvyklé, bude na místě k dispozici čaj zdarma.

V 11.30  tramvaj vyrazí podle plánovaného harmonogramu na konečnou linky č.4 – Bory a poté zpět do centra a na Košutku.

Nenechte si ujít setkáni s třemi exkluzivními králi, Plzeň bude v tomto směru ojedinělá. V žádném jiném krajském městě se takto koledovat nebude!

Zveme ke společnému koledování U Zvonu i veřejnost, všechny příznivce Charity a historických vozidel.

Přijďte se svézt, přijďte se podívat. Těšíme se na vás!

Jízdní řád ke staženízde.