Výstava v Domově sv. Jiří

Výstava v Domově sv. Jiří

Velký zájem budí v současnosti výstava plzeňské fotografky Evy Hubatové v Domově pro seniory sv. Jiří v Plzni-Doubravce. Výstava byla zhájena 8. ledna. 

Prezentace nesoucí název Retrospektiva zahrnuje práce z období autorčiny desetileté tvorby (2008 až 2018). K vidění je unikátní technika Fotoinformel, pro kterou je umělkyně od roku 2014 držitelkou ochranné známky. Od loňska je také laureátkou Ceny za uměleckou a kulturní činnost Zlaté Europey.

Výstava dále zahrnuje obrazy přibližující se svým vyjádřením jiným uměleckým formám, např. poezii a hudbě, tzv. Orfismus. Tuto osobitou výtvarnou výpověď uplatnila při ilustrování básnických sbírek (Pramínky vlasů, Ariadné na Naxu a Modrý anděl) a dále při spolupráci se soudobými skladateli.

Zdroj: Plzeňský deník

Paní Eva Hubatová je nadaná a inspirovaná žena, která vynalezla svoji uměleckou techniku Fotoinformel a otevírá tak nový svět poznání a pohledů na svět, troufám si říci s odrazem vlastního citu k barvám a odpovědi na odraz poznání jsoucna vlastním srdcem. Sama říká, že cítí dar od Boha a tak se její tvorba úspěšně otevírá dál a poznává další cesty a otevírá nové výzvy. Svoji výzvu uměleckého projevu otevřela v souladu s básnířkou, hudebním umělcem, oslovuje ji mnoho dalších podnětů. Vážím si její tvorby a jsem rád, že je i spravedlivě oceněna za svoji uměleckou cestu a zejména v rovině přátelství a vztahu k člověku.

Mohu tedy i já pozvat vás občany Doubravky a města Plzně do galerie Domova sv. Jiří, kde autorka vystavuje svoje díla, doporučuji najít si čas a klid a postát u obrazů a nechat je na sebe působit. Možná, že bude také pro vás tato chvíle vlastní inspirací a za to i já za vás děkuji.                                                                                                                                   S úctou Jiří Lodr

Hubatová