Humanitární sklad

 Telefon: 377 320 621

 Bc. Veronika Lukešová: 731 433 018

 Miroslav Adamovský: 731 433 144

 Jana Hulcová: 731 433 051

Provozní doba humanitárního skladu pro veřejnost:

 

pondělí, středa: 9:00 – 12:00 a 13:00 – 14:30

úterý, čtvrtek: 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

pátek: 9:00 – 12:00

 

Děkujeme významným dárcům: LOGO ARBYDHager_Logo_128px_sRGB_blue

  

Diecézní Charita Plzeň nabízí v prostorách Humanitárního skladu (Cukrovarská 16 - bývalý areál PMDP - pod zimním stadionem) pro širokou veřejnost rozsáhlý sortiment nového i použitého zboží. K dispozici je velký výběr dětského oblečení, dámské i pánské oděvy, pracovní oblečení, dětská obuv či sportovní potřeby. Veřejnost si také může vybrat z nejrůznějších domácích potřeb, nádobí, dětských hraček, knih, LP desek, kočárků a nábytku. Pro dílny, autodílny a jiné provozy je k zakoupení savý řezaný materiál v 10 kg lisovaných balících.

 

Ženy, které na jsou v šatníku, jsou zapojeny do programu rehabilitační pracovní aktivizace ve Středisku sociální rehabilitace a rády Vám poradí a případně pomůžou s výběrem oblečení i potřeb do domácnosti. Přijďte se k nám podívat. Doufáme, že budete mile překvapeni naším sortimentem.

Finanční příspěvky z šatníku pomáhají tomuto projektu k částečnému krytí nákladů střediska a pomáhají sociálně potřebným.

 

 

Sociální výdej ošacení a nábytku

 

 

Sociální den pro osoby s dětmi: úterý

Sociální den pro jednotlivce: středa 

 

Výdejní hodiny: 9:30-11:30 a 13:00-14:00

 

 

Doporučení musí obsahovat tyto náležitosti: 

 

 1. jméno a příjmení
 2. datum narození
 3. místo trvalého pobytu
 4. důvod doporučení
 5. požadavek (konkrétní výpis věcí a jejich počet, velikost oblečení)
 6. jméno a kontakt na úředníka, který potvrzení vydal
 7. datum, razítko a podpis

  Doporučenka ke stažení zde:

 

 • V případě, že klient neobdrží všechny vypsané věci dle seznamu, má možnost přijít se stejným doporučením v další výdejní termín.
 • Pokud klient obdrží všechny věci dle seznamu, nebude mu již nic dalšího na stejné „doporučení“ vydáno, doporučení by nemělo být starší 14 dnů.
 • Jestliže bude klient potřebovat další věci, musí se opět obrátit na příslušný sociální úřad, charitní zařízení, který rozhodne o vypsání nové žádosti.
 • Další doporučení by nemělo být vydáno v době kratší 3 měsíců, vyjímku tvoří pouze lidé bez přístřeší, kteří nemají možnost udržovat oblečení v čistotě /vyprání oděvů, dodržování hygieny apod../ U těchto občanů je nutná kontrola četnosti výdejů šatstva pověřenými pracovnicemi šatníku, které doloží pracovním terapeutům, kdy jmenovaný žádal o poslední ošacení, aby potřebné oděvy byly vydávány přiměřeně a minimalizovaly se tak případy, že oděvy vyměňují např. za alkohol apod.

 

UPOZORNĚNÍ: pokud bude klient pod vlivem alkoholu, nebo jiných omamných látek, bude se chovat arogantně a agresivně, nebudou mu věci vydány a bude vykázán z objektu Humanitárního skladu. Dále prosíme sociální pracovníky, aby seznámili klienty s výdejem věcí u okénka, aby nedocházelo ze strany klientů k tomu, že si vymáhají osobní výběr věcí na šatníku. Výběr provádí pověřený pracovník HS na základě doporučenky.

 

    Doporučenka ke stažení zde:

 

Od ledna do prosince 2016 bylo v šatníku Humanitárního skladu bezplatně vydáno 659 osobám v nouzi celkem 12 489 kusů ošacení, nábytku či nádobí zejména na doporučení sociálního úřadu, ale rovněž bez tohoto doporučení.

Příjem darů:

Humanitární sklad Diecézní charity Plzeň přijímá textil či vybavení domácnosti, vč. elektroniky a nábytku. Příjem darů probíhá v objektu Cukrovarské 16. Dary od veřejnosti přijímají naši pracovníci v době provozu Humanitárního skladu.