Nové požehnané škodovky z evropských dotací pro službu potřebným
8. června 2021 Aktuálně

Nové požehnané škodovky z evropských dotací pro službu potřebným

Diecézní charitě Plzeň se díky dotačním programům z evropských fondů (IROP, ITI) podařilo získat tři nové vozy Škoda Fabia. Automobily budou využívat plzeňské charitní služby, konkrétně Poradna pro cizince, Terénní krizová služba a Středisko sociální rehabilitace. Nové škodovky dodal na základě výběrového řízení autosalon Porsche České Budějovice a za přítomnosti vedoucích našich služeb je již požehnal emeritní biskup plzeňský a prezident Diecézní charity Plzeň František Radkovský.

Celková výše dotace na nákup nových vozidel činila 1 milion korun a byla poskytnuta z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) prostřednictvím Integrovaných teritoriálních investic (ITI) Plzeňské metropolitní oblasti.

Předávání vozů proběhlo ve dvou termínech, nejprve byly dodány dva kombíky pro Terénní krizovou službu a Poradnu pro cizince, následně přijela i „krátká“ červená fábie, kterou využije Středisko sociální rehabilitace. Klíčky obdržely vedoucí služeb z rukou pana Josefa Maška ze společnosti Porsche České Budějovice.

IMG_4640_orez IMG_4653_jas IMG_4696

Nové vozy za krásného slunečného počasí požehnal v přítomnosti všech zúčastněných emeritní biskup plzeňský František Radkovský.

 IMG_4731 IMG_4740 IMG_4715

Velmi si této investiční dotace vážíme a velice děkujeme za její poskytnutí. Díky ní se výrazně zlepší výjezdní a přepravní možnosti tří našich sociálních služeb působících převážně na Plzeňsku. Děkujeme také za vynikající spolupráci s dodavatelem automobilů Porsche České Budějovice. Veliké poděkování náleží také našemu prezidentovi Františku Radkovskému za jeho neutuchající vstřícnost a všudypřítomnou podporu charitních služeb.

IMG_4691