Tiskové zprávy

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!
1. dubna 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!

Říkají mu Daránek. Jméno dostal podle darů, kterými pomáhá dětem. Je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Připojte se k velikonoční vlně dobrých skutků a podpořte jeho poslání, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Charita Česká republika spouští výzvu pomoci s názvem Daránek dětem. Její výtěžek pomůže těm nejpotřebnějším: dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení.

Poděkování za akci Plzeňáci Plzeňákům
27. dubna 2021 Tiskové zprávy

Poděkování za akci Plzeňáci Plzeňákům

Diecézní charita Plzeň děkuje panu starostovi Davidu Procházkovi a místostarostům Městského obvodu Plzeň 3 a stejně tak Divadlu J. K. Tyla za uspořádání akce Plzeňáci Plzeňákům, jež je vyjádřením díků lidem v první linii. V multižánrovém online pořadu v produkci Divadla J. K. Tyla vystoupila bez nároku na honorář plejáda plzeňských umělců a uměleckých těles. Akce měla výrazný dobročinný podtext, neboť diváci měli možnost zasílat DMS a dary na transparentní účet Diecézní charity Plzeň. Ta výtěžek využije na podporu služby potravinové pomoci nejchudším plzeňským rodinám a jednotlivcům a také na péči o seniory v Domově sv. Alžběty.

Přípravy na akci Plzeňáci Plzeňákům vrcholí
20. dubna 2021 Aktuálně

Přípravy na akci Plzeňáci Plzeňákům vrcholí

Tisková zpráva ÚMO Plzeň 3, 20. dubna 2021 | Uplynulý víkend byl ve znamení příprav, zkoušek, přesouvání techniky, stavby dekorací, a hlavně natáčení záznamu pořadu Plzeňáci Plzeňákům. V sobotu 17. dubna se v různé časy a na různá místa sjeli hudebníci, herci a další umělci, aby mohl být pořízen záznam celého pořadu. Nyní je natočený materiál pod dohledem režiséra v rukou střihačů a mistrů zvuku. Premiéra online přenosu akce Plzeňáci Plzeňákům se uskuteční v neděli 25. dubna od 18:00 hodin, ale celý tento týden se bude na zpracování kompletního pořadu pracovat.

Diecézní charita Plzeň podporuje rodiče samoživitele díky adventnímu koncertu ČT
19. dubna 2021 Tiskové zprávy

Diecézní charita Plzeň podporuje rodiče samoživitele díky adventnímu koncertu ČT

V závěru minulého roku mohli diváci České televize zhlédnout mimořádný adventní koncert na podporu rodičů samoživitelů, jehož partnerem byla Charita Česká republika. V průběhu koncertu bylo vybráno nevídaných devět a půl milionu korun. Finanční prostředky jsou nyní prostřednictvím sítě charit poskytovány této skupině občanů na zajištění nejzákladnějších potřeb rodiny v případě, že už vyčerpali jiné dostupné možnosti podpory, jako jsou například sociální dávky či dohoda s pronajímatelem bytu. Právě nájemné nebo třeba léky či zařízení pro domácí online výuku dítěte mohou být uhrazeny z této sbírky.

Zjednodušení exekucí je naprostá nutnost, říkají lidé z praxe i průzkumy
14. dubna 2021 Tiskové zprávy

Zjednodušení exekucí je naprostá nutnost, říkají lidé z praxe i průzkumy

Praha 14. dubna 2021, tisková zpráva, Charita Česká republika | Exekuční řád volá po zjednodušení, tvrdí odborníci i lidé z praxe. Ve středu 14. dubna poslance čeká závěrečné a klíčové projednávání novely exekučního řádu, která má řešit vedle přetrvávajících důsledků systémových příčin dluhových pastí z minulosti poslední z pilířů – volný trh s exekucemi.

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým
8. března 2021 Charita Česká republika

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým

Po téměř rok trvající pandemii došlo k situaci, kdy se české nemocnice ocitly na hraně svých kapacit. Mnozí se snaží jejich vyčerpaný personál podpořit a zdravotní sestry z Charity mají vlastní recept, jak přetíženým zdravotníkům odlehčit: stojí nemocničním týmům po boku, pracují takzvaně v druhé linii. Pacienty ihned po hospitalizaci doléčují u nich doma, v rámci domácí zdravotní péče. Až 1 580 charitních sester se ročně postará o více než 47 tisíc pacientů.