Tiskové zprávy

Financování sociálních služeb stále nemá jednotná a spravedlivá pravidla
20. března 2023 Tiskové zprávy

Financování sociálních služeb stále nemá jednotná a spravedlivá pravidla

Platforma 10, tisková zpráva, 20. 3. 2023 – Před světovým dnem sociální práce (21. 3.) upozorňují nestátní poskytovatelé sociálních služeb sdružení v Platformě 10 na propastné rozdíly v odměňování pracovníků v sociálním segmentu a vybízejí k nastavení rovných podmínek. Rozdíly jsou způsobeny především tím, že je systém financování sociálních služeb nerovnoměrný. Na rozdíl od organizací zřizovaných státem, potažmo jeho správními celky, nemají nestátní organizace dostatek finančních zdrojů. Ředitelé služeb tak každoročně řeší stejně složitou situaci, kdy stojí před úkolem sehnat dostatek financí na mzdy svých zaměstnanců a nezbytné výdaje na provoz sociálních zařízení. Nestátní organizace se tak dostávají do stále větších problémů.

Rok charitní pomoci uprchlíkům z Ukrajiny na území plzeňské diecéze
23. února 2023 Tiskové zprávy

Rok charitní pomoci uprchlíkům z Ukrajiny na území plzeňské diecéze

Rok po invazi ruských vojsk na Ukrajinu byl pro Charitu rokem služby a překonávání mnohých výzev. Charita na území Diecéze plzeňské okamžitě začala pomáhat lidem, kteří kvůli válce opustili své domovy a hledali bezpečný azyl. Náročnost služby těmto potřebným vyplývala i z jejich množství. Do Plzeňského kraje, který se spolu s Karlovarským krajem rozkládá na území diecéze, totiž přišlo nejvíce uprchlíků v přepočtu na obyvatele. Od spontánní pomoci prostřednictvím materiálních a potravinových sbírek podporovaných velkou solidaritou české společnosti přešly některé charity vybavené dostatečným zázemím v průběhu roku k systematické pomoci, jejímž cílem je dobrá integrace uprchlíků do české společnosti.

Děkujeme za rekordně štědrou Tříkrálovou sbírku
13. února 2023 Tiskové zprávy

Děkujeme za rekordně štědrou Tříkrálovou sbírku

Letošní Tříkrálová sbírka znovu ukázala, že lidé si umí být vzájemnou oporou. Výtěžek na území Diecéze plzeňské, tedy na území Plzeňského a Karlovarského kraje, překonal o více než 850 tisíc korun minulý, dosud nejštědřejší ročník. Díky úžasnému výsledku budou moci být naplněny záměry pomoci, které si koledující organizace vytkly před začátkem sbírky. Je to dobrá zpráva pro charity a klienty jejich služeb a také pro další potřebné, jež jsou podporováni ve farnostech či školách. Na vynikajícím výsledku mají podíl zejména obětaví koledníci a vedoucí tříkrálových skupinek, kteří v dosud nejhojnějším počtu vyrazili požehnat domácnostem písmeny K+M+B.

Začala Tříkrálová sbírka. Je novoroční nadějí pro potřebné
2. ledna 2023 Aktuality z Tříkrálové sbírky

Začala Tříkrálová sbírka. Je novoroční nadějí pro potřebné

Zpívání koled, žehnání domácnostem, tři králové, kteří přinášejí radostnou novinu o narození Spasitele, a dary na podporu charitní pomoci lidem v nouzi, ohroženým sociálním vyloučením. To vše charakterizuje největší pravidelnou celonárodní Tříkrálovou sbírku, která na začátku ledna proběhne ve svém 23. ročníku. Tříkrálové skupinky budou koledovat ve dnech 1.–15. ledna 2023. Na starý kolednický zvyk navázala od roku 2001 Charita Česká republika a v Diecézi plzeňské (Plzeňský a Karlovarský kraj) se loni vykoledovalo přes 6 milionů korun. Budou lidé s dobrým srdcem stejně štědří i letos?

Vyjádření Diecézní charity Plzeň k ukončení spolupráce s lektorkou kurzů češtiny pro cizince
6. prosince 2022 Tiskové zprávy

Vyjádření Diecézní charity Plzeň k ukončení spolupráce s lektorkou kurzů češtiny pro cizince

Vyjádření Diecézní charity Plzeň k ukončení spolupráce s lektorkou kurzů češtiny pro cizince Veronikou Rožánkovou. Charita reaguje na nepravdivé a zavádějící informace, které jsou lektorkou šířeny ve veřejném prostoru. | Заява Єпархіальної благодійної організації Плзень про припинення співпраці з викладачем курсів чеської мови для іноземців Веронікою Рожанковою. Благодійна організація реагує на неправдиву та оманливу інформацію, яку розповсюджує викладач у публічному просторі. | Statement of the Pilsen Diocesan Charity on the termination of cooperation with the teacher of Czech language courses for foreigners, Veronika Rožánková. Charita reacts to false and misleading information that is spread by the lecturer in the public space.

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále
21. října 2022 Charita Česká republika

Devět laureátů převzalo Cenu Charity za rok 2022 ve Svatovítské katedrále

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes uskutečnil ceremoniál předávání cen Charity. Níže představujeme devět oceněných.