Tiskové zprávy

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku
27. července 2022 Diecézní charita Litoměřice

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým požárem v Českém Švýcarsku. Přispívat je možné přímo na transparentní sbírkový účet číslo 310465356/0300 vedený u ČSOB, a.s. anebo přes www.darujme.cz.

Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu oslavily charity svá výročí
25. července 2022 Tiskové zprávy

Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu oslavily charity svá výročí

Sto let své existence oslavila Caritas Regensburg s Diecézní charitou Plzeň Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu.  Běžci vyběhli v pátek 22. července ve 22 hodin z náměstí Republiky a štafetově urazili trať dlouhou 180 km. Sportovní události předcházelo přátelské setkání zástupců charit, města Plzně a sportovců, obohacené prohlídkou katedrály, německou dechovkou a návštěvou charitní výstavy na plzeňské radnici. 100leté výročí si zároveň připomíná i Charita na území České republiky.

MPSV dofinancuje sociální služby, půjde o 3,2 miliard
13. července 2022 Tiskové zprávy

MPSV dofinancuje sociální služby, půjde o 3,2 miliard

Tisková zpráva MPSV, Praha 12. 7. 2022 | Ministerstvo práce a sociálních věcí ještě letos poskytne dodatečné zdroje, které poslouží na dofinancování provozních nákladů poskytovatelů sociálních služeb. Celková částka by měla dosáhnout 3,2 miliard korun. Shodli se na tom dnes předsedové koaličních stran na svém jednání (K5), návrh bude schvalovat kabinet. MPSV tak reaguje na rekordní inflaci a s tím spojený růst nákladů, který na sociální služby dopadá. Více peněz dostanou všichni poskytovatelé, tedy například domovy pro seniory, pečovatelské či terénní služby, ale třeba také služby sociální prevence.

Charitní jubilejní běh z Plzně do Regensburgu
12. července 2022 Tiskové zprávy

Charitní jubilejní běh z Plzně do Regensburgu

Caritas Regensburg si tento rok připomíná 100 let od svého založení. Do oslav svého výročí zařadila mimořádnou akci – Charitní jubilejní běh z Plzně do Regensburgu. Ten je připomínkou partnerství plzeňského a řezenského biskupství a také obou diecézních charit. Běžci vyběhnou z Plzně od katedrály v pátek 22. července a v 18 etapách zdolají trať dlouhou 180 km. Do centra Regensburgu, kde je připraven další slavnostní víkendový program, dorazí v sobotních odpoledních hodinách. 

Upravujeme výdejní dobu humanitární pomoci v Plzni
30. června 2022 Místní pomoc

Upravujeme výdejní dobu humanitární pomoci v Plzni

Z důvodu klesajícího počtu občanů Ukrajiny, kteří k nám přicházejí pro humanitární pomoc, upravujeme její výdejní dobu v areálu Humanitárního skladu na adrese Cukrovarská 16, Plzeň. Od 1. 7. 2022 bude výdejním dnem humanitární pomoci pro ukrajinské uprchlíky pouze pondělí, a to od 9 do 14.30 hodin. 

Charita podává ruce uprchlíkům v Plzeňském a Karlovarském kraji
29. dubna 2022 Tiskové zprávy

Charita podává ruce uprchlíkům v Plzeňském a Karlovarském kraji

Charity v Diecézi plzeňské stojí od začátku invaze na Ukrajině po boku ukrajinských občanů prchajících před válečným konfliktem. Většinou jde o matky s dětmi. Charity na území Plzeňského a Karlovarského kraje vyhlásily ihned po příchodu běženců vlastní materiální sbírky, anebo se na nich podílely v rámci spolupráce s městy nebo jinými organizacemi. Do dnešních dnů tak vydaly lidem hledajícím u nás azyl téměř 80 tun potravin a hygienických potřeb. Způsobů, jak Charita těmto lidem pomáhá, je však mnohem více.