Charitní pečovatelská služba Blovice, Spálené Poříčí
E-mail: michaela.kazdova@dchp.charita.cz
- Pondělí: 14:00 – 17:00
- Úterý: 08:00 – 10:00
- Středa: 10:00 – 12:00
- Čtvrtek: ---
- Pátek: 11:00 – 12:00
- Mimo stanované úřední hodiny si lze domluvit schůzku na tel.: 731 433 025
Služba je registrována dle §40 zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách jako pečovatelská služba.
Službu podporují finančně Plzeňský kraj a města Blovice, Spálené Poříčí, Zdemyslice, Seč, Vlčtejn, Letiny, Chocenice, Ždírec, Drahkov a Žákava.
Místo a čas poskytování služby
Pečovatelská služba je poskytována ve čtyřech domech s pečovatelskou službou v Blovicích, Vlčicích a ve Spáleném Poříčí. Dále v terénu pro občany obcí uvedených níže:
Poslání služby
Posláním Charitní pečovatelské služby (dále jen CHPS) je její poskytování zejména v domácnostech uživatelů v Blovicích a spádových obcích, ve Spáleném Poříčí a spádových obcích způsobem, který pomůže setrvat uživateli v domácím prostředí co nejdéle, a tím udržet kontakt s jeho rodinou a vrstevníky i přes sníženou schopnost zvládat péči o vlastní osobu. CHPS pomáhá svým uživatelům naplňovat ty potřeby, které již sami nezvládají. Proto mohou prožívat nadále svůj život doma, podle navyklého způsobu života.
Službu poskytujeme s ohledem na osobní potřeby uživatelů, s důrazem na zachování nebo případné zlepšení jejich stávajících schopností a soběstačnosti - naší snahou tedy je, aby byli uživatelé s naší podporou co nejvíce soběstační.
Základním rysem poskytované služby je úcta k člověku, nehodnotící přístup k uživatelům a dodržování lidských práv a svobod.
Hodnoty služby
- partnerský respekt a úcta
- péče vychází ze základních přání a aktuálních potřeb uživatele
- pravidelné zjišťování bio-psycho-socio-spirituálních potřeb uživatelů
- individuální přístup k uživatelům – princip klíčových pracovníků
- tvorba individuálních plánů zaměřených na doplnění deficitu potřeb
- respektování názoru a soukromí
- vytváření bezpečného prostředí
- spolupráce s rodinou, obcí a ostatními složkami Diecézní charity Plzeň
Zásady pečovatelské služby
- dodržování lidských práv, svobod, diskrétnosti, ochrany osobních údajů
- zachování lidské důstojnosti a soukromí uživatelů
- individuální a rovný přístup ke všem uživatelům, respektování jejich rozhodnutí
- nevytváření závislosti uživatele na službě nadměrným rozsahem pomoci
- profesionalita, odbornost a kvalita poskytování sociálních služeb
- dbát na bezpečí uživatelů služby
- pomoci setrvat uživateli v domácím prostředí co nejdéle - zabránit sociálnímu vyloučení způsobenému přemístěním uživatele do pobytového zařízení sociálních služeb nebo zdravotnických zařízení lůžkové péče
- zachovat stávající schopnosti, dovednosti, seberealizaci, samostatnost a soběstačnost, zachovat zvyklosti uživatele
Cíle služby
Cílová skupina
-
osoby se zdravotním postižením
- rodiny s dítětem/dětmi- podle zákona o sociálních službách § 75 odst. 2 písm. a)
-
senioři
- bez omezení věku
Dokumenty ke stažení:
Příběh naší klienky paní Marušky
Paní Maruška vyrůstala nedaleko Spáleného Poříčí, jako jedináček, v úplné rodině. Její rodiče vlastnili statek a spoustu dobytka, takže již od útlého dětství musela malá Maruška v hospodářství pomáhat.
Když dospěla, začala pracovat v družstvu jako ošetřovatelka hovězího dobytka. Zde se také seznámila se svým budoucím manželem. Po svatbě žili s mužem dobrý a spokojený manželský život, ze kterého vzešly dvě děti, dcera a syn. Vlastnili mlýn. A protože mouka byla v té době velká vzácnost, dařilo se jim a nestrádali. Hodně pracovali a dobře hospodařili, a tak si, jako tehdy málokdo, mohli pořídit auto. Prožívali pohodový rodinný život.
Léta ubíhala. Manžel zemřel. Paní Maruška, po silném zápalu plic, zůstala upoutána na lůžko a zcela odkázána na pomoc druhých. I přes zhoršení zdravotního stavu se její děti rozhodli odmítnout možnost umístit maminku do pobytové služby. Chtěli jí dopřát pohodlí a bezpečí domova, co nejdéle to bude možné. Proto dcera kontaktovala naši pečovatelskou službu s prosbou o pomoc s péčí. Pracovnice pečovatelské služby dojíždí za paní Maruškou denně a pomáhá jí s hygienou, jídlem a pitím.
Maruška je velmi společenská a komunikativní dáma. S radostí a elánem vzpomíná a vypráví příběhy z mládí. Miluje přítomnost rodiny i pečovatelky. Rodina se velmi dobře spolupodílí na péči a dopřává své mamince důstojné dožití v kruhu rodiny. Za to jim patří velký DÍK!
Další fotografie si můžete prohlédnout zde