Články

Caritas Regensburg znovu významně podpořila rozvoj sociálních služeb Diecézní charity Plzeň
12. srpna 2022 Děkujeme

Caritas Regensburg znovu významně podpořila rozvoj sociálních služeb Diecézní charity Plzeň

Diecézní charita Plzeň má ve svém německém protějšku sídlícím v Regensburgu velkou oporu už téměř 30 let. Byla to právě Caritas Regensburg, z jejíž sbírky v roce 1993 byly financovány první provozní náklady nově vznikající Diecézní charity Plzeň. Podpora však byla trvalá a Caritas Regensburg stála u zrodu dalších, zejména pobytových služeb pro seniory a matky s dětmi v tísni na území naší diecéze. Po nedávném vyjádření vzájemného partnerství jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu znovu děkujeme za hojné dary, které nám Caritas Regensburg svěřuje pro rozvoj našich sociálních služeb a na přímou pomoc našim klientům.

Sbírka a pomoc pro ukrajinské uprchlíky
2. srpna 2022 Oblastní charita Klatovy

Sbírka a pomoc pro ukrajinské uprchlíky

Oblastní charita Klatovy vyhlašuje sbírku pro ukrajinské uprchlíky, kteří přicházejí do našeho města. Naše charita poskytuje příchozím základní potravinové balíčky a drogerii, v Charitním šatníku oblečení a obuv a v Sociální poradně pak poskytují odborné poradenství, v Komunitním centru Dotek pořádáme zdarma kurzy českého jazyka. Doteď jsme pomohli od začátku krize již 1696 lidem, kterým jsme vydali  8141,84 kg potravin a  759,11 kg drogerie. Děkujeme, že pomáháte.

Pomáháme hasičům
1. srpna 2022 Diecézní charita Litoměřice

Pomáháme hasičům

Devátý den hasiči bojují s požárem v Českém Švýcarsku. V zasažené lokalitě jich zasahuje na osm stovek. Jsou již mnohdy unavení. Vyčerpaní. Jediné, co můžeme v současné situaci udělat, je jim pomoc a postarat se o jejich potřeby.

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku
27. července 2022 Diecézní charita Litoměřice

Charita pomáhá Hřensku, vyhlásila sbírku

Diecézní charita Litoměřice vyhlásila sbírku na pomoc lidem zasaženým požárem v Českém Švýcarsku. Přispívat je možné přímo na transparentní sbírkový účet číslo 310465356/0300 vedený u ČSOB, a.s. anebo přes www.darujme.cz.

Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu oslavily charity svá výročí
25. července 2022 Tiskové zprávy

Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu oslavily charity svá výročí

Sto let své existence oslavila Caritas Regensburg s Diecézní charitou Plzeň Jubilejním charitním během z Plzně do Regensburgu.  Běžci vyběhli v pátek 22. července ve 22 hodin z náměstí Republiky a štafetově urazili trať dlouhou 180 km. Sportovní události předcházelo přátelské setkání zástupců charit, města Plzně a sportovců, obohacené prohlídkou katedrály, německou dechovkou a návštěvou charitní výstavy na plzeňské radnici. 100leté výročí si zároveň připomíná i Charita na území České republiky.