Plzeňská radnice začne rozdávat potraviny nejchudším
8. října 2011 Aktuálně

Plzeňská radnice začne rozdávat potraviny nejchudším

Vedení města uvolnilo 300 tisíc pro potřebné. Plzeňská radnice přistoupila k ojedinělému kroku – nejpotřebnějším začne rozdávat potraviny. Zastupitelé na ně ve čtvrtek 6. října vyčlenili 300 tisíc korun. Jednu polovinu dostane charita, druhou občanské sdružení Naděje, které spolupracuje s dalšími neziskovkami – ty už mají zmapované, kdo by měl pomoc dostat. Lidí v hluboké bídě žije ve městě zhruba pět set, většinou se jedná o rodiny dlouhodobě nezaměstnaných s více dětmi.

 „Příští týden obdržíme požadavky na druh a množství potravin, přidělovat se začnou koncem října,“ řekl Právu David Svoboda ze společnosti Naděje. Půjde o nejzákladnější poživatiny – mouku, luštěniny, cukr, nakládané zelí, olej a sušené mléko. Výjimečně se může jednat i o sunar a kojenecké výživy. Jednotlivé organizace budou vykazovat, kam pomoc přišla, kontroly mají například zabránit tomu, aby někdo požádal o pomoc u dvou či více sdružení.
 „Jsem velmi ráda, že zastupitelé návrh schválili,“ sdělila Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb plzeňského magistrátu. Pomoc má omezit eskalaci negativních jevů, které se na chudobu nabalují – ztrátou střechy nad hlavou počínaje, kriminalitou konče. „Doufám, že získáme peníze na tyto účely i pro příští rok. Měl by do toho ale vstoupit kraj, Plzeň to nemůže táhnout sama,“ dodala Hynková. Počet nejchudších se podle ní příští rok ještě zvýší.

 

Zdroj: Regionální mutace Právo