Poděkování dobrovolníkům za ušité roušky
25. června 2020 Aktuálně

Poděkování dobrovolníkům za ušité roušky

Diecézní charita Plzeň touto cestou srdečně a upřímně děkuje dobrovolníkům, kteří se v době vzrůstajícího šíření nákazy covid-19 zapojili do šití roušek pro charitní sociální služby.

Po celý nouzový stav byla tato vaše pomoc Charitě nezbytná, neboť jsme se potýkali se zpožděním státních dodávek osobních ochranných prostředků a jejich nedostatečným množstvím, zároveň nebylo možné ochranné prostředky dostatečně rychle sehnat ani za tržní ceny. Šité roušky se také posléze ukázaly nejen jako alternativa lékařských jednorázových ústenek, ale vynikly nad ně svou praktičností spojenou s možností vícenásobného použití. Mnohokrát jsme ocenili kvalitu jejich zpracování.

I díky výzvě Biskupství plzeňského bylo Charitě předáno různými cestami (přímým darem konkrétní službě nebo charitě, předáním na biskupství, zasláním do Humanitárního skladu aj.) několik tisíc ručně šitých roušek. Také díky vašim šikovným rukám, energii a času, který jste šití věnovali, se v našich službách podařilo zajistit bezinfekční prostředí, a tak zabránit šíření nákazy mezi ohrožené skupiny klientů.

V neposlední řadě je třeba říci, že pomoc, která přichází včas, pomáhá dvakrát. A právě to byla pomoc, kterou jste nám prokázali.

Děkujeme
pracovníci Diecézní charity Plzeň