Projekt Leonardo - shrnutí
4. října 2011 Aktuálně

Projekt Leonardo - shrnutí

Shrnutí mezinárodního partnerského projektu LEONARDO.

LEONARDO partnerský projekt 2009-0115-LEO04-PP-09 - EE+DE+CZ

Společný VÝVOJ KVALITY pro lepší sociální realitu

LEONARDO partnerský projekt 2009-0115-LEO04-PP-09 - EE+DE+CZ

Cílem partnerství čtyř organizací v Estonsku - SALO Baltic International OÜ a správa obce Vändra, v Německu - AWO Bad Doberan a v České republice - Diecézní charita Plzeň zabývající se sociálními příp. vzdělávacími nabídkami je vývoj kvality ve vzdělávání/v dalším vzdělávání správního a pečovatelského personálu a v organizaci práce v pečovatelské oblasti. Zlepšení dovedností personálu, dosažení cíle bylo provedeno v každém partnerském státě vždy jednou mobilitou, která se koncentrovala na vzájemnou výměnu a porovnání zkušeností, jejichž reflexe a provedení probíhala individuálně mezi mobilitami, byla shrnuta v rozšiřovacím semináři a po ukončení projektu bude pokračovat.

Výsledkem projektu jsou proškolení pracovníci partnerských zařízení, kteří plán zvyšování kvality vypracovaný v rámci projektu prosazují a rozšiřují v denní práci v rámci projektu a i po jeho ukončení, a přispívají ke zvýšení kvality v sociálních a vzdělávacích nabídkách, jakož i k posílení sociální solidarity v partnerských státech a všeobecně v EU.

Závěrem jsme zjistili, že tento projekt vedl k lepšímu porozumění a pochopení sociální reality a také ke zvýšení kvality práce ve třech zúčastněných zemích. Toto zjištění platí pro řídící oblast sociálních organizací jakož i pro speciální odbornou oblast práce v domovech pro seniory postiženými demencí. Ještě navíc se vyvinuly různorodé pracovní a také osobní kontakty, které budou pokračovat, a které by bez tohoto projektu nevznikly. Najít rozdíly a společné rysy třech zúčastněných EU-zemí bylo pro všechny účastníky odborným a emocionálním přínosem.

Kontakt: besserepflege@gmail.com