Ředitel Diecézní charity Plzeň v pořadu Jednotní v solidaritě
10. května 2021 Aktuálně

Ředitel Diecézní charity Plzeň v pořadu Jednotní v solidaritě

Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň, vystoupí v 11. května od 17 hodin v první dílu pořadu Jednotní v solidaritě, který bude vysílán na Facebooku Eurocentra Plzeň. | Jak poslední rok ovlivnil životy obyčejných Evropanů a Čechů? Co si myslí o solidaritě ve své zemi i napříč členskými státy EU? Jak uplynulý rok ovlivnil dění v dobročinných organizacích? A jak si členské státy vzájemně pomáhaly?

Jednotní v solidaritě!

Taková je nejen stěžejní myšlenka EU o vzájemné pomoci a spolupráci mezi členskými státy, ale i přesvědčení mnoha jejich obyvatel během současné koronakrize. Jak poslední rok ovlivnil životy obyčejných Evropanů a Čechů? A co si myslí o solidaritě ve své zemi i napříč členskými státy EU?

Se svými příběhy se s Vámi podělí např. středoškolský student z Lucemburska, senior z Belgie, profesorka z Francie, vysokoškolská studentka ze Španělska, herec z Česka a mnoho dalších osobností napříč obory a evropskými zeměmi.

Těšit se můžete také na rozhovor s ředitelem Diecézní charity Plzeň, koordinátorkou dobrovolníků při Diecézní charitě České Budějovice, vedoucí zdravotnického a krizového řízení Oblastního spolku Český červený kříž České Budějovice a ambasadorkou Evropského sboru solidarity.

To vše Vás čeká během tří dílů projektu Jednotní v solidaritě!

Sledujte živě na Facebooku Eurocentrum České Budějovice a Eurocentrum Plzeň. Více informací naleznete v facebookové události.