Stromy života v Domově sv. Alžběty Zobrazit fotogalerii
20. května 2020 Aktuálně

Stromy života v Domově sv. Alžběty

Prožili jsme náročné období, kdy byly ve všech domovech pro seniory z důvodu ochrany klientů zakázány návštěvy a následně i společné aktivizace. Období, ve kterém se zdánlivě nic nesmělo a nic nedělo. V Domově sv. Alžběty však díky klidu, který nastal, začaly „vyrůstat stromy“.

Společné aktivizace, nuceně proměněné pouze v individuální činnosti, byly přesně tím, na co naše „STROMY ŽIVOTA“ čekaly. Při setkávání a vzpomínání na krásné okamžiky, zásadní chvíle v životě a rekapitulaci životní cesty, se průběžně začaly objevovat krásné obrazy stromů. Každý jednotlivý strom odráží hodnoty, které daný klient vyznává, to, za co je ve svém životě vděčný, či to, co se mu podařilo.

Všechna díla si klienti vytvářeli s velkou chutí a radostí sami za podpory aktivizační pracovnice. Výsledek byl vždy krásným překvapením pro všechny, protože každý jednotlivý strom je opravdu nádherný!

Nyní má tento originální obraz každý z klientů, kteří si jej vytvořili, pověšený ve svém pokoji … a další „STROMY ŽIVOTA“ stále vznikají.

Foto a text:

Eva Vyškovská
aktivizační pracovnice, Domov sv. Alžběty