Svatba v azylovém domě
2. září 2020 Aktuálně

Svatba v azylovém domě

Charita je místem mnoha výjimečných setkání a překvapivých okamžiků. Kdo by čekal, že se Azylový dům Domažlice stane místem svatby zdejšího páru? O svatbě, kterou nejprve považovali za žert, píše vedoucí služby Jiří Svoboda.

V Azylovém domě v Domažlicích jsme si už všichni zvykli, že zde zažíváme opravdu mnohé. Jen tak nějaká událost nás vůbec nepřekvapí a jsme na ni všichni už tak nějak připraveni. Když nás ale někdy s koncem letošního školního roku požádala jedna z dvojic partnerů, která u nás již nějakou dobu žije, že by zde konečně chtěla svůj dlouholetý svazek posvětit a uspořádat tu svou společnou vysněnou svatbu, upřímně nám to všem vyrazilo dech. Něco takového tu opravdu ještě nebylo. Zprvu jsme dokonce tuto jejich žádost považovali jen za jakýsi nemístný žert, avšak o žert se skutečně nejednalo, dvojice si velmi brzy sjednala termín na zdejší radnici a započala se svými svatebními přípravami.

Termín, snad i z důvodu právě panující koronavirové krize, a tím i mnoha uvolněných míst v pořadníku úřadu, byl stanoven již na počátek měsíce srpna (přesně 1. 8. 2020).

S jeho stanovením pak započaly zejména pro nevěstu četné a hektické, povětšinou však milé a příjemné, starosti, jako je především shánění a úprava šatů, svědků, mimochodem také dalšího páru uživatelů z našeho azylového domu, zvaní svatebních hostů a příprava následné oslavy. Pomoci s nachystáním všeho potřebného se pak s ohromným a nelíčeným nadšením ujaly i všechny naše pracovnice, a celý náš dům náhle ožil velmi zvláštní, avšak opravdu slavnostní svatební atmosférou.

A konečně nastal ten slavný den, ze kterého jsem měl, jako vedoucí domu, upřímně trošičku starosti. Přece jen dvojice si zvolila pro následnou oslavu naše prostory a pozvala si i více než desítku dalších svatebních hostů. Nicméně nakonec vše proběhlo naprosto úžasně a skvěle. Dvojice do písmenka dodržela svůj předem daný slib, a dokázala tak i všem ostatním, že i svatební hostina se dá uspořádat bez jakéhokoliv alkoholu, což však vůbec neubralo na míře veselí. Také přesně dodržela pro ni stanovený čas a nikoho zde ani z našeho okolí nijak neomezovala ani hlukem, ani čímkoliv jiným. Vše proběhlo zcela tak, jak má.

Na samotný závěr nám už nezbývá, nežli nynější paní Zemanové a panu Zemanovi popřát jen a jen mnoho štěstí do jejich další společné cesty životem, která právě zde oficiálně započala. Ať jim jejich společný vztah a také příjemná svatební pohoda vydrží už nejlépe napořád.

Ing. Jiří Svoboda

vedoucí služby
Tel.: 731 433 050 E-mail: 5bEsOclgXhqkQOQ-YaChT65j4mnhTj