Děkujeme za výtěžek z benefičního plesu na podporu rozvojových projektů DCHP v Jižní Americe Zobrazit fotogalerii
26. února 2020 Tiskové zprávy

Děkujeme za výtěžek z benefičního plesu na podporu rozvojových projektů DCHP v Jižní Americe

Diecézní charita Plzeň ve spolupráci s Centrem španělské kultury a vzdělávání uspořádaly v pátek 21. února 2020 pátý benefiční ples na podporu rozvojových projektů DCHP v Jižní Americe. Výtěžek z této akce je věnován na podporu kampaně Pap-test v Bolívii. Jde o již tradiční jarní projektovou aktivitu Pastorační a sociální charity Beni, která takto realizuje prevenci rakoviny děložního čípku v obci Santísima Trinidad.

Na programu letošního benefičního plesu byla i prezentace Pabla Chacóna Gila, vedoucího Střediska rozvojové spolupráce DCHP, o našich aktivitách v Jižní Americe. Hosté mohli zhlédnout brilantní dětské předtančení a v průběhu večera na ně čekaly výstupy ženských tanečních souborů Las Leonas a Las de la Torre. Skvělý výkon odvedla skupina IMPALA, která hrála vířícím tanečním párům.

Díky hojným darům sponzorů jsme mohli zajistit bohatou tombolu, a tak si svou výhru odnesl snad každý, kdo si los zakoupil. Oficiální část plesu zakončila o půlnoci světelná žonglérská show tělesa Veletoč, i jim děkujeme za jedinečnou atmosféru akce.

Po odečtení všech nákladů souvisejících s organizací plesu se nám tento rok podařilo získat čistý výtěžek ve výši 25 455 Kč. Peníze poskytneme Pastorační a sociální charitě Beni na kampaň Pap-test, při níž zdejší lékaři každoročně preventivně vyšetří více než tisíc žen. Rakovina děložního čípku, jež má být takto zachycena v raném stádiu, je totiž hlavní příčinou úmrtí žen v Bolívii. Onemocnění podléhá čtyři až pět žen denně.

Děkujeme všem, kteří ples podpořili svou přítomností nebo sponzorským darem.