Peníze ze Sbírky pro Česko jsou připraveny pro lidi v nouzi
29. dubna 2020 Tiskové zprávy

Peníze ze Sbírky pro Česko jsou připraveny pro lidi v nouzi

Tisková zpráva, 29. 4. 2020, Diecézní charita Plzeň | Diecézní charita Plzeň již má k dispozici část peněz ze stále probíhající Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! Tato veřejná národní sbírka byla spuštěna Charitou Česká republika na konci března a je určena lidem, kteří v důsledku vládních opatření přijatých proti šíření nákazy covid-19 nemají na zajištění základních životních potřeb. V Plzeňském a Karlovarském kraji se mohou lidé v nouzi přihlásit o finanční pomoc charitním sociálním službám nebo na telefonním čísle 777 167 004.

„Mezi ohrožené skupiny obyvatel, které po vládních opatřeních přišly o větší část příjmu, mohou patřit například matky samoživitelky nebo otcové samoživitelé, dále lidé, kteří přišli o zaměstnání nebo lidé s výpadkem okamžitého příjmu. Často se do obtížné situace mohly dostat osoby, které už před vypuknutím krize způsobené koronavirem neměly vytvořenu finanční rezervu a žily od výplaty k výplatě,“ vysvětluje vedoucí charitní Terénní krizové služby Lada Vlčková.

U žadatele o pomoc proběhne sociální šetření. Na jeho základě mohou být ze sbírky uhrazeny například léky nebo nájemné. Bude-li to situace vyžadovat, může Charita z vlastních zdrojů poskytnout také věcný dar, jako jsou potraviny, ošacení nebo hygienické potřeby.

Současní klienti Charity se mohou obrátit na svého sociálního pracovníka. V ostatních případech doporučujeme volat telefonní linku Terénní krizové služby 777 167 004, která žadateli doporučí nejbližšího pověřeného pracovníka Charity podle místa bydliště žadatele, případně se jej v Plzni a okolí ujme sama.

Linka 777 167 004 je pro zájemce o finanční pomoc v nouzi k dispozici ve všední dny mezi 9. a 15. hodinou.

Do Sbírky pro Česko je možné přispívat stále:

  • Číslo sbírkového účtu: 44665522/0800                           VS: 90619
  • DMS ve tvaru CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90             na číslo 87 777
  • DMS ve tvaru TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90    na číslo 87 777

Děkujeme všem dárcům, kteří do Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci! dosud přispěli. Dáváte šanci lidem vystaveným kritické životní situaci, aby se mohli rychle postavit na vlastní nohy a mít zase život ve svých rukou.