Poděkování za akci Plzeňáci Plzeňákům
27. dubna 2021 Tiskové zprávy

Poděkování za akci Plzeňáci Plzeňákům

Diecézní charita Plzeň děkuje panu starostovi Davidu Procházkovi a místostarostům Městského obvodu Plzeň 3 a stejně tak Divadlu J. K. Tyla za uspořádání akce Plzeňáci Plzeňákům, jež je vyjádřením díků lidem v první linii. V multižánrovém online pořadu v produkci Divadla J. K. Tyla vystoupila bez nároku na honorář plejáda plzeňských umělců a uměleckých těles. Akce měla výrazný dobročinný podtext, neboť diváci měli možnost zasílat DMS a dary na transparentní účet Diecézní charity Plzeň. Ta výtěžek využije na podporu služby potravinové pomoci nejchudším plzeňským rodinám a jednotlivcům a také na péči o seniory v Domově sv. Alžběty.

„Děkuji za počin samosprávy, která takto hledá cestu vděčnosti lidem, kteří překonávají sebe sama pro druhé. Nesmírně si vážím této aktivity a děkuji za možnost pomoci, protože víme, jak náročné období mají lidé v pandemii za sebou, a mnoho omezení ještě trvá. Děkuji za finanční podporu všem dárcům, protože pochopili, že vlastním podílem umožňují dalším sloužit. A věřte, že nám to nesmírně pomáhá v náročné době, kdy zdroje na provoz našich služeb opravdu chybí. Tímto počinem nám na cestě doplnění potřebných zdrojů pomáháte. Přeji tedy jen dobré a radost všem, kteří se podílejí na šíření dobra a pomoci,“ říká ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr.

K dnešnímu dni bylo díky této akci věnováno na transparentní účet Diecézní charity Plzeň 25 755 Kč. V průběhu pořadu měli diváci možnost přispívat také prostřednictvím dárcovských SMS, výtěžek z DMS činil dalších 2 100 Kč.

plzenaci_plzenakum_djkt_2021_foto_irena_sterbova-7042 plzenaci_plzenakum_djkt_2021_foto_irena_sterbova-7284 plzenaci_plzenakum_djkt_2021_foto_irena_sterbova-7411
Archiv DJKT, foto: Irena Štěrbová

Možnost podpory charitní pomoci lidem v nouzi v Plzni ale nekončí. Plzeňáci Plzeňákům budou ještě měsíc k vidění na YouTube kanále Městského obvodu Plzeň 3 a případní laskaví dárci budou na možnost přispění upozorněni z titulků pořadu. Při darování na transparentní účet 277850809/0300 stačí připsat PLZEŇÁCI. Diecézní charita Plzeň se jednou čtvrtinou z celkového výtěžku podělí s plzeňským spolkem K Srdci, který se věnuje pomoci lidem na okraji.

Velké poděkování posíláme všem, kteří se prostřednictvím Plzeňáků Plzeňákům zasadili o dobrou věc.

Diecézní charita Plzeň