Vánoční sbírka pro matky s dětmi v tísni
13. listopadu 2020 Aktuálně

Vánoční sbírka pro matky s dětmi v tísni

Plzeňská iniciativa Holky holkám pořádá pátý ročník vánoční sbírky pro matky s dětmi v tísni v charitních domovech sv. Zdislavy. Přání maminek a dětí jsou vypsána na Facebooku spolku a veřejnost je může přinášet na adresu Nadace 700 let města Plzně, Kopeckého sady 11, Plzeň do 4. prosince. 

„Cítíme, že v současné době je tato drobná charitativní aktivita více potřebná než kdykoli jindy. Do domovů přicházejí nové maminky, které se dostaly do složité situace, a dokonce i na ubytování zde musejí čekat. Pojďme tedy i letos rozsvítit Vánoce jim a jejich dětem,“ vyzvala iniciátorka aktivity Markéta Čekanová.

O většinu přání je už postaráno, během jednoho dne od vyvěšení výzvy na Facebooku Holky holkám jich byla pokryta asi polovina. Za předcházející čtyři ročníky dokázaly Holky holkám ve spolupráci s veřejností splnit 380 vánočních přání v celkové výši přes 400 tisíc Kč. Osobní předání letošních dárků je možné každý všední den před Měšťanskou besedou v Plzni v 8.00 – 17.00 po telefonické dohodě na čísle 602 549 220 (Alena Kozáková).

Děkujeme této iniciativě za tolik potřebnou radost, kterou přináší do azylových domů pro matky s dětmi v tísni.