Každý příspěvek na Tříkrálovou sbírku má za sebou úsměv konkrétního člověka

Každý příspěvek na Tříkrálovou sbírku má za sebou úsměv konkrétního člověka

Paní Jarmila je jednou z nejveselejších klientech Domova sv. Alžběty. Její milý úsměv jí celý život pomáhá překonávat těžká období, i teď v Domově, který si hned od prvního dne oblíbila, stejně jako on ji, se všemi pracovníky a ostatními klienty. Domov ji poskytuje potřebné bezpečí, spolubydlení s blízkými přáteli a mnoho aktivit, které jí zpestřují den. Domov sv. Alžběty založila Diecézní charita Plzeň pro seniory, kteří již nemohou zůstat doma a potřebují péči druhého. Každý rok sem putuje část vybraných peněz z Tříkrálové sbírky.

„To jsem netušila, že v tomhle věku zažiju ještě nebe na zemi,“ prohlásila paní Jarmila během předvánočního výletu do katedrály sv. Bartoloměje a nedalekého obchůdku s kořením, který Domov zorganizoval pro všechny zájemce a dobrovolníky Domova sv. Alžběty. Jarmila v Domově žije již přes rok a poskytovanou péči si nemůže vynachválit: „Byla jsem sem přijata s neuvěřitelnou láskou, sestřičky jsou do jedné tak milé, mám je moc ráda.“

Když jí zemřel druhý manžel, ležela už třetí měsíc v nemocnici po zranění, které si způsobila nepříjemným pádem. Z nemocnice byla převezena rovnou do Domova sv. Alžběty, který pro ni vyhledala neteř. Jarmila je vděčná za společnost ostatních klientů domova, protože si velmi ráda povídá, se svou spolubydlící si padla do oka hned od prvního dne a staly se nejlepšími přítelkyněmi. „Mám tu lidi, které mám ráda a vím, že jsou tu lidi, kteří mají rádi mě, co víc si můžu přát,“ říká Jarmila. Užívá si všechny aktivity, které Domov nabízí, od tělocviku až po návštěvy kněze.

Jarmila_1_r

Přes všechny těžkosti, ve kterých ji život příliš nešetřil, našla Jarmila znovu pokoj a novou radost. Každý příspěvek na Tříkrálovou sbírku má za sebou úsměv konkrétního člověka, třeba paní Jarmily.  

Zuzana Lášková


Domov sv. Alžběty provozuje Diecézní charita Plzeň. Máte-li zájem při Třírkálové sbírkce 2022 podpořit právě sociální služby diecézní charity, podrobné informace se dozvíte na této stránce:

Jak Přispět Diecézní charitě Plzeň?