Zprávy z Charity

Děkujeme za 50 000 Kč z benefiční dražby požehnaného piva
21. září 2020 Aktuálně

Děkujeme za 50 000 Kč z benefiční dražby požehnaného piva

Požehnaná várka piva Pilsner Urquell, která měla být tradičně doručena před Velikonocemi papeži do Vatikánu, nemohla být letos z důvodu mimořádných opatření svatému otci předána. Pivovar ji tedy věnoval Biskupství plzeňskému a to se ji rozhodlo vydražit. Výsledná částka 100 000 Kč byla plzeňským biskupem Mons. Tomášem Holubem rozdělena na rovné poloviny a darována papeži Františkovi a Diecézní charitě Plzeň.

Pravidla pro návštěvy v Domově sv. Aloise
11. září 2020 Městská charita Plzeň

Pravidla pro návštěvy v Domově sv. Aloise

Aktualizace 12.9.2020:

Domov sv. Alžběty:  Od roušek ke stromům života
2. září 2020 Aktuálně

Domov sv. Alžběty: Od roušek ke stromům života

Připravili jsme pro vás ohlédnutí za čtvrt rokem karantény v charitním Domově sv. Alžběty na jaře tohoto roku. Za dvacet let fungování Domova se ještě nestalo, aby byl uzavřen návštěvám. Přesto zde k takovému opatření 3. března přikročili, dokonce o dva týdny dříve, než přišlo vládní nařízení. Jak ale klientům, jejichž věkový průměr činí téměř devadesát let, zpříjemnit složitou situaci, v níž se obtížně orientují? Jak ji využít pro jejich vlastní rozvoj?

Diecézní charita Plzeň: Podpořme charitativní pomoc v Jižní Americe
30. července 2020 Tiskové zprávy

Diecézní charita Plzeň: Podpořme charitativní pomoc v Jižní Americe

Diecézní charita Plzeň dlouhodobě spolupracuje s organizacemi Charity a řeholními společenstvími v Latinské Americe, nejčastěji prostřednictvím projektu Adopce na dálku podporujícího děti z chudých rodin, ale také další rozvojovou pomocí, jako je například dostavba či rekonstrukce škol, pomoc handicapovaným dětem, kampaň pro prevenci rakoviny děložního čípku či podpora budování studní. V současnosti se naše partnerské organizace musejí vypořádávat s náporem epidemie covid-19, která dále zhoršuje situaci v chudinských oblastech, kde je velmi složité zajišťovat preventivní opatření a kde chybí prostředky na nákup ochranných pomůcek. Proto otevíráme možnost finanční podpory rozvojových projektů partnerských jihoamerických charitativních organizací formou příspěvku na transparentní účet DCHP: 277850809/0300, při převodu stačí uvést poznámku POMOC JA (tedy pomoc v Jižní Americe). Budeme vděčni, pokud uvedete jméno a kontaktní adresu pro zaslání potvrzení o daru, buď přímo při převodu, nebo prosíme o identifikaci platby na mail helena.pachnerova@dchp.charita.cz. Děkujeme za vaši velkou pomoc a podporu, za vaši štědrost.

S nájemným po koronakrizi pomůže charitní Sbírka pro Česko
23. července 2020 Tiskové zprávy

S nájemným po koronakrizi pomůže charitní Sbírka pro Česko

Tisková zpráva, 23. 7. 2020, Diecézní charita Plzeň |  Lidé, kteří nemají na nájem, protože v důsledku epidemie covid-19 přišli o zaměstnání nebo se potýkají s výpadkem příjmu, se mohou obrátit o pomoc na Charitu. Ta jim může na základní životní potřeby, nejčastěji právě na nájem, přispět penězi ze Sbírky pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Děkujeme za oxygenátory pro charitní služby v plzeňské diecézi
17. července 2020 Aktuálně

Děkujeme za oxygenátory pro charitní služby v plzeňské diecézi

Celkem šest oxygenátorů bylo darováno charitním domovům v plzeňské diecézi a jeden klatovské charitní ošetřovatelské službě. Přístroje poslouží k pomoci při dechové nedostatečnosti našim klientům-seniorům a mohou jim být nápomocné i při dýchacích obtížích způsobených nemocí covid-19 v případě, že by se k nim nákaza dostala. Oxygenátory byly pořízeny z Fondu pomoci zdravotní péči, který zřídila na začátku dubna Charita Česká republika.