Přijďte se podívat na Stromy života našich seniorů v plzeňském obchodním centru Galerie Slovany Zobrazit fotogalerii
9. března 2023 Aktuálně

Přijďte se podívat na Stromy života našich seniorů v plzeňském obchodním centru Galerie Slovany

Stromy života zapouštějí své kořeny do konce i v obchodních centrech. Jejich autoři z charitního Domova sv. Alžběty se prostřednictvím svých děl ohlížejí za svým životním osudem a buďte si jisti, že také návštěvníky jejich díla nenechají chladná. (Aktualizováno 14. 3. 2023.) 

 

Projekt Stromy života představila jeho autorka Eva Vyškovská, která v Domově sv. Alžběty pracuje jako ergoterapeutka. Stromy života pod jejím vedením vznikají v Domově od roku 2020 a z jejich souborů připravila už několika výstav. Paní Vyškovská zavzpomínala na emotivní momenty z tvorby těchto děl, při níž si senioři znovu vybavují nejdůležitější a nejkrásnější chvíle z dětství a mládí. Představila také nový formát obrazů inspirovaný stromy života secesního malíře Gustava Klimta. V tomto případě senioři obraz skládají z tisíců barvených papírových kuliček, estetické vyznění obrazů je pak velice působivé. K poděkování autorům za jejich tvorbu a ochotu podělit se o ty nejcennější vzpomínky a životní hodnoty se po paní Vyškovské připojil také ředitel Diecézní charity Plzeň Jiří Lodr a plzeňský radní pro oblast sociální a aktivní život seniorů Jiří Šrámek.

Máme radost, že Stromy života seniorů z Domova sv. Alžběty nyní košatí uprostřed obchodního ruchu a mohou svými vyzrálými plody obohacovat návštěvníky nákupního centra. Výstava trvá do konce dubna.

Foto: Petr Šimek